هدف نهایی آمریکا ضربه زدن به ایران از طریق ایجاد زمین لرزه است، زمین لرزه ویرانگر هائیتی نتیجه آشکار آزمایش سلاح هارپ توسط ارتش آمریکاست،
  • محراب مرادی
  • 1396/2/26
  • 0
  • 168

هارپ دروغ بزرگ آمریکا
واکاوی در اهداف پنهان دولت آمریکا در پدیده هارپ
«زمین لرزه هائیتی را آمریکا با استفاده از سلاح مخوف «هارپ» به وجود آورده است، هدف نهایی آمریکا ضربه زدن به ایران از طریق ایجاد زمین لرزه است، زمین لرزه ویرانگر هائیتی نتیجه آشکار آزمایش سلاح هارپ توسط ارتش آمریکاست، رئیس جمهور ونزوئلا آمریکا را به دست داشتن در وقوع زلزله ویرانگر هائیتی متهم کرد، زلزله هائیتی طبیعی نیست پای هارپ در میان است...»
آنچه که خواندید گزیده ای از تیترهایی است که در هفته های اخیر و پس از وقوع زلزله ویرانگر کشور هائیتی درصدر اخبار رسانه های ایران و جهان قرار گرفت و به نوعی گویای این موضوع است که ایالات متحده آمریکا با استفاده از قدرت نظامی «هارپ» چنین زلزله ای را در منطقه هائیتی ایجاد کرده است.
گرچه انتشار وسیع و گسترده این خبر درسطح رسانه های جهان خود از زلزله ای مخوف خبری حکایت داشت که به نوعی درصدد القای قدرت بی چون و چرای نظامی آمریکا در جهان بود، اما نکته مهمی که افکار عمومی را با آن درگیر کرده این است که آیا به راستی دولت استکباری آمریکا واقعاً از چنین قدرتی برخوردار است و می تواند با استفاده از سلاح هارپ زلزله سنگین و ویرانگری با قدرت ۳/۷ ریشتر در نقطه ای از زمین ایجاد کند و آیا در ابعاد علمی و سیاسی این مسئله تأیید شده که شیطان بزرگ می تواند چنین اقدامی را علیه کشورهای دیگر انجام دهد و از همه مهمتر آیا اصولاً چنین کاری شدنی است؟ همچنین اخبارمنتشره در این باره تا چه حد از صحت خبری برخوردار است؟

 هارپ چیست؟
طبق تعاریف موجود، هارپ (HAARP) یک پروژه تحقیقاتی است که برای بررسی و تحقیق درباره لایه آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیرزمینی با استفاده از امواج رادیویی تأسیس شده است.
لایه آیونوسفیر در بالاترین لایه اتموسفیر (Atmosphere) قرار دارد.
این لایه تشعشعات خطرناک «ماورای بنفش» و «اکس ری» خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمین جلوگیری می نماید تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دلیلی دچار اختلال شود تاثیرات بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زیستن را مختل می کند.
سیستم هارپ (HAARP) طوری طراحی شده است که بر روی آیونوسفیر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را میتوان نام برد.
این سیستم در حال حاضر از یک مجموعه آنتن های مخصوص (۱۸۰ برج آنتن آلومینیومی به ارتفاع ۵۰/۲۳متر) تشکیل و بر روی زمینی وسیع به مساحت ۲۳۰۰۰ مترمربع در آلاسکا نصب گردیده است.
این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به آیونوسفیر پرتاب می کنند.
اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آیونوسفیر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها عمق دریا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد میشوند و عملکرد آن بمانند «رادیو ترموگرافی» (Radio Thermography) است که امروزه ژئولژیست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی یک موج کوتاه «رادیو ترموگرافی» به داخل زمین فرستاده میشود به لایه های مختلف برخورد کرده و آن لایه ها را به لرزه می آورده و از لرزش صدایی با فرکانسی مخصوص تولید و به سطح زمین باز میگرداند و ژئولژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند.

 شانتاژ خبری هارپ
سایت های خبری متعددی موضوع هارپ را پوشش دادند و کوشیدند این موضوع را به نشانه بارزی از قدرت آمریکا تبدیل کنند، گرچه گفته می شود خود آمریکاییان منتشرکننده این خبرجعلی هستند.
این خبر را به نقل از سایت های اینترنتی آمریکایی و اروپایی از جمله «آلترانفو» و «لوپست» بخوانید: «بسیاری از دانشمندان! پنج قاره معتقدند که زمین لرزه هائیتی (۳/۷ ریشتر) به کمک سیستم آب و هوایی «هارپ» ایجاد شده و به کمک این سلاح مخوف است که «امپراتوری آمریکایی-صهیونیستی» نه تنها موجی خارق العاده از سرما را در اروپا پدید آورده تا تلاش های مخالفان جهانی با پدیده گرم شدن آب و هوای کره زمین را مسدود سازد، بلکه بلافاصله نیز زمین لرزه ویرانگر هائیتی را تدارک دیده تا ناوگان خود را با هدف نهایی اشغال کوبا و ونزوئلا، در دریای کارائیب مستقر سازد.»
نکته قابل تامل در این خبر وجود دانشمندان بسیاری از پنج قاره موجود است که با یکدیگر هم عقیده اند که زلزله هائیتی نتیجه هارپ است اما هویت و نام و نشان هیچکدام از این به اصطلاح دانشمندان زمین شناس و یا شاید زلزله شناس فاش نشده است!

 ارتباط هارپ و زلزله
دکتر ناصر حافظی مقدس، زمین شناس، مهندس زلزله شناسی و استاد دانشگاه در گفتگو با سرویس گزارش روز کیهان درباره پدیده هارپ می گوید: «پروژه مطالعاتی هارپ درخصوص مطالعه اصول فیزیکی کنترل کننده یونسفر است که علاوه بر آمریکا چند کشور دیگر نیز در آن مشارکت دارند. هدف اصلی این پروژه بهبود ارتباطات رادیویی بوده است اگرچه ارتش آمریکا در این پروژه بدنبال کنترل و نظارت بر ارتباطات رادیویی می باشد. دکتر حافظی مقدس می گوید: « مطرح شده که آمریکا در ادامه پروژه جنگ ستارگان بدنبال نوعی سلاح الکترومغناطیسی جدید است که با فشرده سازی بخشی از یونسفر و انعکاس آن امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا که قدرت حرارتی زیاد دارند را به مناطق مورد نظر در سطح کره زمین وارد کند. این مطلب فرضیه هایی است که مشخص نیست قابلیت اجرایی داشته باشد.»
این مهندس زلزله شناسی به ارتباط هارپ و زلزله اشاره می کند و می گوید: «منشأ شایعاتی که درخصوص ارتباط زلزله با پروژه هارپ وجود دارد شاید از این طریق می باشد که زلزله های بزرگ همراه با تغییرات وسیع در اتمسفر بالای منطقه کانونی می باشند و اغتشاشاتی را در کره یونسفر ایجاد می کنند. تلاشهایی جهت استفاده از این پدیده برای پیش بینی زلزله نیز در حال انجام است. اما اینکه با هدایت امواج الکترومغناطیس بتوان در یک منطقه زلزله ایجاد نمود توجیه علمی ندارد.»
دکتر حافظی در ادامه به زلزله خیز بودن هائیتی اشاره می کند و می گوید: «کشور هائیتی در حاشیه یک گسل فعال قرار گرفته است و در طول تاریخ زلزله های بزرگی را تجربه کرده است. زلزله اخیر این کشور با بزرگی ۳/۷ ریشتر نیز بیش از ۶۰ پس لرزه نسبتاً بزرگ از جمله دو پس لرزه ۶ ریشتری داشته است. بنابراین وقوع زلزله در این کشور و شرایط زلزله کاملاً طبیعی بوده است لذا این فرض که در اثر انفجار توسط آمریکا ایجاد شده باشد کاملاً مردود است. حتی فرض تحریک منطقه و وقوع زلزله طبیعی نیز برای یک زلزله بزرگ هفت ریشتری بسیار بعید است.»

بهره برداری شیطان بزرگ از هر فرصتی!
پس از وقوع زلزله هائیتی آمریکا تمام تلاش خود را معطوف به این نمود تا از هر شیوه ممکن به نفع خود از آن بهره برداری کند. انتشار خبر دروغین زلزله هائیتی توسط هارپ و اعزام نیروی نظامی به این کشور زلزله زده گواهی صادق بر این مدعا است.
دکتر محمدعلی رحمانی نیا، زمین شناس، کارشناس زلزله شناسی و استاد دانشگاه در گفت وگو با سرویس گزارش روز کیهان در تحلیل موضوع هارپ چنین می گوید: «در وهله اول باید اشاره کنم که «هارپ» پروژه ای است توسط چند کشور جهان از جمله آمریکا، روسیه، ژاپن، کانادا و... دنبال می شود و هدف آنها نیز شناخت لایحه آیونو سفیر و مطالعه آن است و در واقع پروژه هارپ فقط مختص آمریکا یا یک کشور خاصی نیست، از طرفی هم ارتش آمریکا در بخش نیروهای دریایی و هوایی پروژه ای را درباره جنگ ستارگان دنبال می کنند و هدفشان این است که بتوانند امواج الکترومغناطیسی را بر روی زمین برگردانند، که اگر بتوانند این کار را انجام دهند خواهند توانست حرارت زیادی را در نقطه ای از زمین ایجاد کنند.»
دکتر رحمانی نیا در ادامه تصریح کرد: «اگر زلزله طبیعی اتفاق بیفتد در لایحه آیونو سفیر اختلالاتی ایجاد می شود و از این اختلالات ایجاد شده در واقع می توان وقوع برخی زلزله ها را پیش بینی کرد، از همین موضوع آمریکاییان بحث هارپ را پیش کشیده اند و در واقع با این اقدام می خواهند اذهان عمومی مردم جهان را فریب داده و به نفع خود از آن بهره برداری کنند.»

 آیا زلزله هائیتی کار هارپ است؟
دکتر رحمانی نیا ضمن اشاره به این موضوع که شایعه ایجاد زلزله آن هم با ریشترهای بالا ابتدا توسط چینی ها مطرح شد و آنان مدعی شدند که آمریکا می تواند چنین زلزله های ویرانگری را طراحی کند، می گوید: «همچنان که اشاره کردم پدیده هارپ فقط می تواند گرمای بسیار زیادی را در یک گوشه از زمین ایجاد کند و باعث سوختگی پوسته ای از زمین شود، درست مثل اقدام مایکروفرها که گرمای زیادی در محیط خودش ایجاد می کند و همین گرمای فراوان می تواند به تغییر آب و هوایی در آن منطقه که گرما بر آن وارد شده منجر شده و پوسته زمین را برای ایجاد زلزله تحریک کند، اما ایجاد چنین زلزله ای مثل زلزله هائیتی به چند دلیل علمی از هارپ برنمی آید.»
این زمین شناس و استاد دانشگاه شاهرود در توضیح دلایل علمی خود می گوید: «میان زلزله احتمالی توسط هارپ و زلزله طبیعی تفاوت هایی هست از جمله اینکه تمامی زلزله های طبیعی، به طور طبیعی پس لرز ه هایی هم به دنبال دارد و در زلزله هائیتی هم بیش از ۶۰ پس لرزه به وقوع پیوسته، این در حالی است که در پدیده هارپ که یک انفجار است هیچگونه پس لرزه ای وجود ندارد.»
دکتر رحمانی نیا می گوید:«اما دلیل دیگر اینکه کشور هائیتی در کنار یک گسل زمین لرزه ای بسیار بزرگ قرار دارد و در گذشته - قرن ۱۸ - نیز شاهد چنین زلزله ای بوده است، در ثانی ایالات متحده آمریکا و هیچ کشور دیگری هنوز به آن مرحله از پیشرفت علمی نرسیده اند که بتوانند چنین زلزله هایی را در عمق زمین طراحی کنند.»
این استاد دانشگاه معتقد است: «در واقع پروژه اصلی استفاده از هارپ برای بهبود امواج رادیویی است که به اتفاق چند کشور جهان دنبال می شود اما بخش اطلاعات علمی و نظامی آمریکا می خواهد از زلزله هائیتی به نفع خود بهره برداری کند، این در حالی است که متخصصان زمین شناسی انتشار خبر وقوع زلزله هائیتی توسط سلاح هارپ آمریکا را در حد یک لطیفه یا طنز می دانند!چرا که عملاً چنین موضوعی در ابعاد علمی مردود است.»

هائیتی زلزله خیز است
اخبار کاذبی که در هفته های اخیر منتشر شد حکایت از این داشت که زلزله هائیتی توسط سلاح هارپ آمریکایی ها به وقوع پیوسته، این در حالی است که کارشناسان زمین شناسی و زلزله شناسی این موضوع را کاملاً رد می کنند.
خانم رها مهاجر، کارشناس زمین شناسی در گفتگو با سرویس گزارش کیهان می گوید: «با توجه به اینکه کشور هائیتی در یکی از مناطق زلزله خیز در کنار پلیت اقیانوس آرام و بر روی قاره آمریکا قرار گرفته، لذا زلزله خیزی این منطقه نه تنها بعید نیست بلکه از لحاظ علمی و تخصصی هم کاملاً اثبات شده است.»
این کارشناس ضمن اعلام این موضوع که وقوع زلزله هائیتی توسط هارپ و دولت ایالات متحده آمریکا هیچگونه توجیه علمی و منطقی ندارد، می گوید: «انتشار خبر زلزله هائیتی و اعلام علت آن به وسیله پدیده هارپ به یک ترفند و بازی سیاسی بیشتر شباهت دارد تا یک اقدام علمی اثبات شده، چون برای متخصصین علوم زمین شناسی و تمامی افرادی که فراتر از شایعات و موج رسانه ای غربی می اندیشند کاملاً عیان است که دولت آمریکا می خواهد از این ماجرا به نفع خود بهره برداری کند، چرا که از لحاظ علوم زمین شناسی هرگز وجود چنین سلاحی که به زمین لرزه ای عظیم بینجامد تأیید نمی شود و این موضوع هیچگونه توجیه علمی ندارد.»

 ابعاد سیاسی ماجرا
برای اطلاع از اهداف سیاسی ماجرای هارپ و مرتبط دانستن آن با زلزله هائیتی با دکتر محمد کرمی راد، عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نماینده مردم کرمانشاه گفتگو می کنم.
کرمی راد می گوید: «انتشار چنین اخباری حتی متأسفانه در سطح رسانه های داخلی ایران یک جنگ روانی بیش نیست، چرا که دولت آمریکا سالهای سال است که جنگ های نرم و تاکتیک های رسانه ای را به نفع خود و علیه سایر کشورهای جهان در دستور کار قرار داده و هر از گاهی به شانتاژ چنین اخبار جعلی در سطح رسانه ها می پردازد.»
این نماینده مجلس می گوید: «اگر واقعاً کشور آمریکا به چنین تکنولوژی دست یافته است، به خودی خود متهم به نسل کشی جهانی است، اما واقعیت غیر از این نیست که این ترفند فقط جهت ترساندن کشورهای مخالف آمریکا و اعلام ابرقدرتی این کشور است، این در حالی است که موضوع هارپ از نظر علمی و تخصصی کاملاً مردود است.»
کرمی راد می گوید: «آمریکاییان با اعلام چنین اخبار دروغی مطمئناً راه به جایی نخواهند برد، چرا که افکار عمومی امروزه بسیار بیدارتر و هوشیارتر از قبل است و هیچ گاه شایعه چنین اخباری نمی تواند در روحیه مردم جهان تأثیر منفی بگذارد، همچنان که می بینیم در این ترفند نیز دست آنان رو شده است.»

نظرات0
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب کاربریایجاد حساب کاربری