سلام
تا حالا چند نفر از دوستان از نتیجه کنکور کارشناسی ارشد بنده پرسیده اند و سوالاتی مانند اینکه "با چه رتبه ای تهران قبول می شوم" و مانند اینها. به همین خاطر تصمیم گرفتم که در این پست به اونها جواب بدم.

رتبه من در کنکور ارشد علوم کامپیوتر امسال 63 شد و دانشگاه تبریز قبول شدم. در پایین هم کارنامه بنده رو ملاحظه می فرمایید.

کارنامه ارشد من


البته ترتیب انتخاب رشته من باعث شد که تبریز قبول بشم و اگر همه دانشگاه های تهران رو بالای تبریز می زدم، تهران قبول می شدم (مثلا دانشگاه تربیت مدرس)

1. دانشگاه های شریف - تهران - امیرکبیر
2. دانشگاه شهید بهشتی
3. دانشگاه تبریز
4. دانشگاه تربیت معلم (رشته مهندسی دانش)
5. دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان
6. دانشگاه تربیت مدرس
7. بقیه دانشگاه ها ...

برای مثال امسال در دانشگاه شهید بهشتی تا رتبه 60 هم قبولی داشتیم (بد شانسی من!). من دانشگاه تبریز رو بالاتر از بقیه زدم چون به گرایش هاش علاقه داشتم (گرایش های سیستم های کامپیوتری - سیستم های هوشمند).

*** رتبه و محل قبولی بعضی از دوستانم (کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر سال 90)
رتبه 30 --> دانشگاه تهران
رتبه 31 --> دانشگاه امیرکبیر (گرایش سیستم های هوشمند)
رتبه 81 --> دانشگاه علوم اقتصادی تهران (رشته مهندسی دانش)


در کل اگر بخواهید به هر نحو که شده شهر تهران قبول بشید، رتبه شما حدودا باید کمتر از 100 باشه (البته این فقط تخمینی است که من از روی رتبه و محل قبولی دوستانم می زنم)

در مورد اینکه روزی چند ساعت درس میخوندم هم پرسیده بودید
من صبح از 9 تا 1 میخوندم. بعد از ظهر هم از ساعت 5.5 تا 10 می خوندم  و 4 ماه آخر از ساعت 10 تا 11 زبان انگلیسی کار می کردم. البته در ضمن درس خواندن استراحت های کوتاه مدت هم داشتم + شام و ناهار . از اول تابستان شروع به درس خوندن کردم. سال اولم بود که کنکور می دادم. متاسفانه اونقدر که تلاش کردم به همون اندازه رتبم خوب نشد، ولی کنکوره دیگه چیکار میشه کرد!

امیدوارم که توی کنکوری که در پیش دارید موفق باشید.

نظرات0
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب کاربریایجاد حساب کاربری